Inteligentné ovládanie kúrenia

Inteligentné ovládanie kúrenia

Poznáte to, prídete domov v chladnom, sychravom počasí alebo v treskúcom mraze uzimený, po celom dni z práce a jediné na čo myslíte je vychutnať si horúci čaj s vyloženými nohami v teple a pohodlí domova. Ale čo z toho, keď celý deň nebol nik doma a kúrenie bolo vypnuté. Nebudete predsa vytápať prázdny byt či dom a kým sa konečne ohrejú miestnosti aj vy, je už čas ísť spať, kedy je zase vhodnejšia nižšia teplota. Inteligentné ovládanie kúrenia to vyrieši za Vás.

Aké sú výhody smart riešenia vytápania

Inteligentným ovládaním kúrenia si môžete jednoducho nastaviť teplotu v čase, ktorý Vám vyhovuje. Zároveň si môžete zvoliť rozdielnu teplotu pre jednotlivé izby a to všetko aj na diaľku. Takto máte komfort zaručený. Cieľom je dosiahnuť to, aby bolo kúrenie autonómne a automatické bez toho, aby ste na to museli stále myslieť. Veľkou výhodou, ktorá určite ovplyvňuje rozhodnutie sa pre takýto systém riadenia vytápania je značná úspora za energie.

Systém ovládania inteligentného vykurovania

Kúrite plynom alebo máte elektrický kotol? Teplo Vám doma sála z klasických radiátorov alebo podlahy? Inteligentne riadiť môžete akýkoľvek systém vykurovania. Inteligentné ovládanie kúrenia je riadené pohodlne a automaticky prostredníctvom vášho telefónu alebo tabletu. Už nemusíte vypínať a následne zapínať radiátory, aby ste ušetrili na energiách. Napríklad na radiátoroch môžete mať nainštalované inteligentné termostatické hlavice alebo pri inom type zasa použiť inteligentný termostat. Prioritne ide o to, aby ste to dokázali ovládať na diaľku. Systém dokáže merať spotrebu energií, ukladať údaje o teplotách a následne vytvárať grafy a štatistiky.