Inštalácia firemnej alebo domácej siete

Prvým krokom je návrh možností, z ktorých si klient vyberie tú, ktorá spĺňa jeho predstavu a možnosti rozpočtu. Vďaka nášmu odbornému poradenstvu je úplne jedno, či ste malá alebo veľká firma, či riešite vysokorýchlostný internet v nedostupnom teréne alebo jednoduchú domácu sieť.
Pri našich inštaláciach používame výhradne komponenty renomovaných značiek, ktoré máme odskúšané a zaručujú spoľahlivosť s minimom problémov pri samotnej prevádzke. Ponúkané riešenia máme overené v praxi, čím sa maximaliuje stabilita a dátového pripojenia.

Okrem návrhu a montáže sietí ponúkame aj monitoring a servis 24 hodín, 365 dní v roku. Náš servisný tím operuje nonstop, preto v prípade výpadku vieme zasiahnuť prakticky okamžite.
Realizujeme všetky práce spojené s pokládkou optických káblov. Od návrhu najoptimálnejšieho riešenia, cez výkop a pridružené stavebné úpravy a povoľovací proces, po konfiguráciu zariadení a testovanie pred zavedením do plnej prevádzky. Poradíme si aj s prekládkou trás, pretláčaním kabeláže pod komunikáciami, tzv. krtkovanie, ale aj s telekomunikačnými stožiarami a optickými trasami na kľúč.

Analýza požadovaných kritérií a prehliadka daného prostredia

Pri projektovaní sa berú do úvahy všetky vyžadované vlastnosti siete. V rámci technických, legislatívnych a finančných možností sa potom volí najvýhodnejšia alternatíva. Nákres sieťového prepojenia zobrazujúci jednotlivé sieťové prvky a ich postavenie v sieti.
Architektúra siete je dôležitá pre získanie prehľadu a obrazu o všetkých zariadeniach na sieti, o tom ako medzi sebou tieto zariadenia komunikujú a prenášajú informácie. Zvyčajná štruktúra pozostáva z jednej centrálnej stanice – rozbočovača, ku ktorej sú ostatné zariadenia pripojené paralelne.

Dôležitým faktorom je aj riešenie ako bude interná sieť pripojená k vonkajšiemu svetu internetom. Internet ku svojej práci potrebuje skoro každý počítač, čo zároveň ale prináša riziko útoku z vonku. Takúto sieť zabezpečíme v podobe nastavenia firewallu a antivírového softvéru.
Optické vlákna vykazujú vysokú rýchlosť prenosu dát s menším rizikom zarušenia ako pri bezdrôtovom prenose dát. V závislosti od funkcie siete je vždy dôležité zhodnotiť, či finančne nákladnejšie riešenie je jedinou cestou, a či nebude postačovať aj jednoduchší, i keď na prenos pomalší variant. Bezdrôtové pripojenie zväčša využíva bezplatné 5GHz pásmo, ktoré v závislosti od vzdialenosti a priestorových okolností stále ponúka prenosovú rýchlosť v desiatkach Mbps.

Návrh a výstavba sietí
1/
Návrh a výstavba sietí
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

Navrhneme a vystaviame  pre Vás kompletnú sieťovú infraštruktúru. Dôkladné zhodnotíme Vaše potreby, možnosti a navrhneme typ technológie, na ktorej sa sieťová infraštruktúra postaví. Je jedno či ste malá firma ktorá rieši lokálnu sieť, alebo človek / firma ktorý rieši internetové pripojenie do vzdialenej obce bez rýchleho internetu, či firma poskytujúca internetové služby alebo spoločnosť ktorá využíva diaľkové internetové uzly, virtualizáciu vo vzdialených datacentrách alebo prístupy pomocou VPN.

Návrhom vhodnej topológie siete, zvolením vhodných zariadení predchádzame neskorším prípadným problém s prevádzkou siete alebo spoľahlivosťou jednotlivých komponentov. Ako aktívne prvky siete používame výhradne renomované a overené značky s ktorými máme dlhodobo vynikajúce skúsenosti.

Správa sietí a zariadení
2/
Správa sietí a zariadení
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

V prípade potreby poskytujeme správu zverených sietí a zariadení. Nasadíme pre monitoring siete a zariadení na našom serveri systém pre detailnú správu a monitoring a náš servis 24 hodín, 365 dní v roku kontroluje stav siete, jej integritu a funkčnosť jednotlivých častí siete a zariadení.

V prípade potreby disponujeme servisným tímom, ktorý funguje v 24 hodinovom pohotovostnom režime, a preto sme schopný zasiahnuť v prípade potreby v ktorúkoľvek hodinu, ktorýkoľvek deň či noc.

Naše servisné kapacity ponúkame aj pre poskytovateľov telekomunikačných služieb, pre ktorých sme schopný zabezpečiť okamžité servisné výjazdy či už k ich zákazníkom, alebo retranslačných miestach alebo backbone.

Taktiež je možné využiť takzvanú akvizičnú činnosť, ktorú vykonávame pre našich partnerov. T.j. napr. vyjednanie podmienok a zazmluvnenie vytipovaných lokalít na výstavbu dátového bodu, získavanie patričných povolení, zastupovanie v mene objednávateľa pri výstavbe siete – stožiara – stavebných povolení – územného konania, získavanie nových zákazníkov, atď. …

Bezdrôtové siete
3/
Bezdrôtové siete
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

V rámci bezdrôtových sietí vieme pokryť dodávku a servis celého frekvenčného spektra od 2,4 GHz až po 80 GHz. Zabezpečíme odbornú inštaláciu zvolenej technológie, dodávku železného materiálu a inštalačných skríň, pripojenie elektrickej energie a jej zálohovanie, konfiguráciu zariadení, testovanie a odovzdanie daného bodu. V prípade potreby pre Vás zabezpečíme všetky potrebné povolenia a licencie pre prevádzku zariadení v licencovaných frekvenčných pásmach.

Všetko rýchlo, profesionálne a bez vašich starostí.

Optické siete
4/
Optické siete
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

Realizujeme výstavbu optických sietí, vrátane zastupovania pri územnom konaní a realizácií pridružených stavebných prác ako je výkop – zásyp ryhy, pokládka chráničky, prepych chodníkov a ciest, zafúknutie alebo zatiahnutie optického kábla / vlákna / mikrotrubice, po realizačné úpravy. Následné zváranie optických vlákien podložené meracím protokolom.

Zabezpečíme pre Vás komplexný návrh, výstavbu a servis optickej.

 • FTTN – Fiber-to-the-node– vlákno je zakončené v skrini (uzlu), umiestnené až niekoľko km od objektu zákazníka, konečná prípojka je potom metalická
 • FTTC – Fiber-to-the-cabinetalebo Fiber-to-the-curb – veľmi podobné FTTN, ale prípojná skrinka je bližšie k priestorom užívateľa; obvykle ide o vzdialenosť do 300 metrov
 • FTTB – Fiber-to-the-buildingalebo Fiber-to-the-basement – vlákno dosahuje hranice budovy, prípojná skriňa je umiestnená napríklad v suteréne alebo pivnici bytového domu; finálne prepojenie s individuálnymi bytovými priestormi je urobené alternatívnymi spôsobmi
 • FTTH – Fiber-to-the-home– vlákno dosahuje obvod obytného priestoru, napríklad v podobe prípojnej skrine na vonkajšej stene domu
 • FTTP – Fiber-to-the premises– tento termín býva použitý v rôznych kontextoch: ako širší termín, zahrňujúci FTTH a FTTB, alebo tiež pre situáciu, kedy sieť obsahuje obytné domy aj malé firmy
 • GPON – Gigabit passive optical network – gigabitová pasívna optická sieť, kedy optické vlákno končí u zákazníka. Ako koncový aktívny prvok je potrebné použiť špeciálny prevodník alebo router podporujúci daný štandard siete GPON. Jedná sa o jedno vláknovú infraštruktúru vychádzajúcu z vysielača a podporuje poskytovanie služby až pre 128 účastníkov v prípade linky o kapacite 2,4 Gbps na účastníka a 1,25 Gbps od účastníka s využitím WDM.
Metalické siete
5/
Metalické siete
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

Komplexná dodávka a inštalácia metalických dátových a telekomunikačných sietí. Tento druh sietí sa využíva najmä na inštalácie vo vnútorných priestoroch. Slúži ako spoľahlivé a dostupné riešenie pre vybudovanie malých a stredných sietí v koncovom bode pripojenia. Takúto metalickú sieť odporúčame pre obytné domy, rodinne domy, byty, kancelárie, obecné a mestské úrady, školy a vzdelávacie inštitúcie, vlastne všade tam kde inštalácia optickej siete neprinesie želaný pomer medzi cenou a výkonom.

Daná sieť sa dá riešiť v kvalitatívnych kategóriách 5e, 6e, 7 – 10/100 Mbps, 10/100/1000 Mbps, 1000 Mbps – 10 Gbps.

Chcete vedieť viac? Prečítajte si o všetkých naších
aktivitách na blogu.

Inteligentná domácnosť
Čítať celý článok
Inteligentná domácnosť
 • 08.08.2020
 • 0
Máte záujem zjednodušiť a uľahčiť si život vo svojej domácnosti? Moderným riešením je takzvaný smarthome, teda inteligentná domácnosť. Vďaka inteligentným inštaláciám dokážete ovládať vykurovanie, osvetlenie, tienenie, chladenie, elektroinštaláciu, vodu, plyn a mnoho ďalšieho ako napríklad zámky na dverách, zavlažovací systém, poprípade kamery. Všetko budete mať pod kontrolou a bez zbytočnej námahy. Nie je to hudba budúcnosti ani vychytávka pre „vyvolených“ S inteligentovou domácnosťou sa dnes nemusíte stretnúť len v sci-fi filmoch či hriešne drahých vilách, ale môžete si ju naplánovať už pri projekte vášho rodinného domu alebo rekonštrukcii domu či bytu. Získate tak riešenie, ktorým ušetríte svoj čas, pretože mnohé veci budú ovládané automaticky za vás, ale presne podľa vašich predstáv. Aké sú výhody inteligentnej domácnosti? Praktickosť smart riešenia ovládania domácnosti znamená komfort a pohodlie pre jeho užívateľa. Zmysel inteligentnej domácnosti tkvie v automatizácii riadenia jednotlivých spomínaných prvkov v domácnosti. To je možné dosiahnuť inteligentnou inštaláciou, teda kabelážou. Nemalou výhodou, ktorá určite hovorí v prospech moderného riešenia ovládania domácnosti je úspora, pretože správnym nastavením je možné ušetriť financie na energiách. To je najlepšie riešiť priamo s odborníkmi a technikmi, ktorí sa prispôsobia vašim požiadavkám a vyberú pre vás najvhodnejšie a najekonomickejšie riešenie. Plusom je tiež zabezpečenie bezpečnosti pri chode domácnosti. Takéto ovládanie vami zvolených prvkov (najmä kúrenie, voda, plyn, osvetlenie, klíma, bezpečnostné prvky a iné) je prispôsobené vašim požiadavkám, ušetrí čas a v konečnom dôsledku uľahčí život. Zvýši Vám tak viac priestoru pre rodinu, zábavu či hobby.
Tlačidlá pre inteligentný dom
Čítať celý článok
Tlačidlá pre inteligentný dom
 • 03.08.2020
 • 0
Tlačidlá pre inteligentný dom alebo smart home je stále viac populárnym riešením bývania. Má svoje neodškriepiteľné výhody v podobe uľahčenia udržiavania chodu domácnosti, zabezpečenie bezpečia, úspory času či financií. Princíp inteligentnej domácnosti a jej ovládania Zmysel inteligentného ovládania jednotlivých prvkov v domácnosti je v tom, aby boli zautomatizované. Riadenie smart home môže byť či už prostredníctvom tlačidiel na stenách alebo najčastejšie cez rozličné aplikácie v telefónoch alebo tabletoch. Tlačidlá pre inteligentný dom Pod kontrolou môžete mať vo svojom dome prakticky všetko. Prioritne ide o osvetlenie, elektrinu, vodu, kúrenie, ale aj klimatizáciu, otváranie vstupných brán, kamerový systém alebo audiovizuálnu techniku. To všetko je riadené centrálne cez rôzne tlačidlá, integrované ovládacie panely, TV, smartphone alebo tablet. Prečo je smart ovládanie tak obľúbené Odpoveď je viac ako jasná. Pomocou jednoduchých krokov a stlačení tých správnych tlačidiel či jednoduchých klikov v aplikácii máte hneď postarané o to, čo potrebujete. Napríklad vypnúť svetlo v celom dome, predhriať si miestnosti v treskúcej zime, vypnúť kúrenie podľa potreby alebo stopnúť zavlažovanie, keď začne pršať. Takto domácnosť značne ušetrí za energie. Smart riešenie má aj svoj nadštandard napríklad v podobe otvorenia brány pri vstupe auta do garáže, zapnutia hudby alebo stlmenia intenzity osvetlenia. Zjednodušenie činnosti v domácnosti, úspora času a financií sú jasné dôvody, prečo je inteligentná domácnosť vyhľadávaným riešením.
Slaboprúdové rozvody
Čítať celý článok
Slaboprúdové rozvody
 • 27.07.2020
 • 0
Kde všade sa slaboprúdové rozvody aplikujú? Ako sa využívajú? Všetko čo potrebujete vedieť o rozdieloch medzi slabo a silnoprúdovými rozvodmi sa dozviete v tomto článku. Na čo sa používajú slaboprúdové rozvody? Hneď v úvode si musíme ujasniť, na čo konkrétne sa slabo prúdové rozvody využívajú. Podobne ako silno prúdové rozvody, tvoria základnú súčasť elektroinštalačných prác. Slaboprúdové rozvody a kabeláž slúžia na prenos dát a informácií. Na rozdiel od silnoprúdových rozvodov, ktoré privádzajú jednofázový a trojfázový prúd od elektrickej prípojky do objektu, pri ktorých ide najmä o káblové vedenia do 22 kV, káblové prípojky NN/VN, transformátorové stanice, elektroinštalácie technologických zariadení a liniek, motorové pohony v priemysle, svetelné a zásuvkové rozvody či elektrické vykurovanie. Kde všade majú slaboprúdové rozvody svoje uplatnenie a opodstatnenie? Dá sa povedať, že slaboprúdové rozvody sú využívané takmer všade. Či už ide o rodinný dom, panelák, bytovku alebo administratívnu budovu či výrobnú halu. Používajú sa napríklad pri dátových, televíznych rozvodoch, komunikačných kanáloch, počítačovej sieti, audiovizuálnej technike (FM rádia, LCD televízory, domáce kino), kamerových systémoch alebo protipožiarnej ochrane či zabezpečovacom systéme, jednoducho povedané všade tam, kde je potrebné byť smart. Slaboprúdové inštalácie sa tykajú exteriéru rovnako ako interiéru. Dôležitosť slaboprúdovej kabeláže Slaboprúdové rozvody sú dnes nemenej dôležité, či už pre domácnosť, polyfunkčné objekty alebo do firmy ako tie silnoprúdové. Stávajú sa čoraz viac komplikovanejšími, preto by mala byť ich inštalácia v rukách odborníkov, ktorí dokážu zabezpečiť fundovanú kabeláž a následne aj servis.