Inštalácia firemnej alebo domácej siete

Prvým krokom je návrh možností, z ktorých si klient vyberie tú, ktorá spĺňa jeho predstavu a možnosti rozpočtu. Vďaka nášmu odbornému poradenstvu je úplne jedno, či ste malá alebo veľká firma, či riešite vysokorýchlostný internet v nedostupnom teréne alebo jednoduchú domácu sieť.
Pri našich inštaláciach používame výhradne komponenty renomovaných značiek, ktoré máme odskúšané a zaručujú spoľahlivosť s minimom problémov pri samotnej prevádzke. Ponúkané riešenia máme overené v praxi, čím sa maximaliuje stabilita a dátového pripojenia.

Okrem návrhu a montáže sietí ponúkame aj monitoring a servis 24 hodín, 365 dní v roku. Náš servisný tím operuje nonstop, preto v prípade výpadku vieme zasiahnuť prakticky okamžite.
Realizujeme všetky práce spojené s pokládkou optických káblov. Od návrhu najoptimálnejšieho riešenia, cez výkop a pridružené stavebné úpravy a povoľovací proces, po konfiguráciu zariadení a testovanie pred zavedením do plnej prevádzky. Poradíme si aj s prekládkou trás, pretláčaním kabeláže pod komunikáciami, tzv. krtkovanie, ale aj s telekomunikačnými stožiarami a optickými trasami na kľúč.

Analýza požadovaných kritérií a prehliadka daného prostredia

Pri projektovaní sa berú do úvahy všetky vyžadované vlastnosti siete. V rámci technických, legislatívnych a finančných možností sa potom volí najvýhodnejšia alternatíva. Nákres sieťového prepojenia zobrazujúci jednotlivé sieťové prvky a ich postavenie v sieti.
Architektúra siete je dôležitá pre získanie prehľadu a obrazu o všetkých zariadeniach na sieti, o tom ako medzi sebou tieto zariadenia komunikujú a prenášajú informácie. Zvyčajná štruktúra pozostáva z jednej centrálnej stanice – rozbočovača, ku ktorej sú ostatné zariadenia pripojené paralelne.

Dôležitým faktorom je aj riešenie ako bude interná sieť pripojená k vonkajšiemu svetu internetom. Internet ku svojej práci potrebuje skoro každý počítač, čo zároveň ale prináša riziko útoku z vonku. Takúto sieť zabezpečíme v podobe nastavenia firewallu a antivírového softvéru.
Optické vlákna vykazujú vysokú rýchlosť prenosu dát s menším rizikom zarušenia ako pri bezdrôtovom prenose dát. V závislosti od funkcie siete je vždy dôležité zhodnotiť, či finančne nákladnejšie riešenie je jedinou cestou, a či nebude postačovať aj jednoduchší, i keď na prenos pomalší variant. Bezdrôtové pripojenie zväčša využíva bezplatné 5GHz pásmo, ktoré v závislosti od vzdialenosti a priestorových okolností stále ponúka prenosovú rýchlosť v desiatkach Mbps.

Návrh a výstavba sietí
1/
Návrh a výstavba sietí
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

Navrhneme a vystaviame  pre Vás kompletnú sieťovú infraštruktúru. Dôkladné zhodnotíme Vaše potreby, možnosti a navrhneme typ technológie, na ktorej sa sieťová infraštruktúra postaví. Je jedno či ste malá firma ktorá rieši lokálnu sieť, alebo človek / firma ktorý rieši internetové pripojenie do vzdialenej obce bez rýchleho internetu, či firma poskytujúca internetové služby alebo spoločnosť ktorá využíva diaľkové internetové uzly, virtualizáciu vo vzdialených datacentrách alebo prístupy pomocou VPN.

Návrhom vhodnej topológie siete, zvolením vhodných zariadení predchádzame neskorším prípadným problém s prevádzkou siete alebo spoľahlivosťou jednotlivých komponentov. Ako aktívne prvky siete používame výhradne renomované a overené značky s ktorými máme dlhodobo vynikajúce skúsenosti.

Správa sietí a zariadení
2/
Správa sietí a zariadení
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

V prípade potreby poskytujeme správu zverených sietí a zariadení. Nasadíme pre monitoring siete a zariadení na našom serveri systém pre detailnú správu a monitoring a náš servis 24 hodín, 365 dní v roku kontroluje stav siete, jej integritu a funkčnosť jednotlivých častí siete a zariadení.

V prípade potreby disponujeme servisným tímom, ktorý funguje v 24 hodinovom pohotovostnom režime, a preto sme schopný zasiahnuť v prípade potreby v ktorúkoľvek hodinu, ktorýkoľvek deň či noc.

Naše servisné kapacity ponúkame aj pre poskytovateľov telekomunikačných služieb, pre ktorých sme schopný zabezpečiť okamžité servisné výjazdy či už k ich zákazníkom, alebo retranslačných miestach alebo backbone.

Taktiež je možné využiť takzvanú akvizičnú činnosť, ktorú vykonávame pre našich partnerov. T.j. napr. vyjednanie podmienok a zazmluvnenie vytipovaných lokalít na výstavbu dátového bodu, získavanie patričných povolení, zastupovanie v mene objednávateľa pri výstavbe siete – stožiara – stavebných povolení – územného konania, získavanie nových zákazníkov, atď. …

Bezdrôtové siete
3/
Bezdrôtové siete
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

V rámci bezdrôtových sietí vieme pokryť dodávku a servis celého frekvenčného spektra od 2,4 GHz až po 80 GHz. Zabezpečíme odbornú inštaláciu zvolenej technológie, dodávku železného materiálu a inštalačných skríň, pripojenie elektrickej energie a jej zálohovanie, konfiguráciu zariadení, testovanie a odovzdanie daného bodu. V prípade potreby pre Vás zabezpečíme všetky potrebné povolenia a licencie pre prevádzku zariadení v licencovaných frekvenčných pásmach.

Všetko rýchlo, profesionálne a bez vašich starostí.

Optické siete
4/
Optické siete
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

Realizujeme výstavbu optických sietí, vrátane zastupovania pri územnom konaní a realizácií pridružených stavebných prác ako je výkop – zásyp ryhy, pokládka chráničky, prepych chodníkov a ciest, zafúknutie alebo zatiahnutie optického kábla / vlákna / mikrotrubice, po realizačné úpravy. Následné zváranie optických vlákien podložené meracím protokolom.

Zabezpečíme pre Vás komplexný návrh, výstavbu a servis optickej.

 • FTTN – Fiber-to-the-node– vlákno je zakončené v skrini (uzlu), umiestnené až niekoľko km od objektu zákazníka, konečná prípojka je potom metalická
 • FTTC – Fiber-to-the-cabinetalebo Fiber-to-the-curb – veľmi podobné FTTN, ale prípojná skrinka je bližšie k priestorom užívateľa; obvykle ide o vzdialenosť do 300 metrov
 • FTTB – Fiber-to-the-buildingalebo Fiber-to-the-basement – vlákno dosahuje hranice budovy, prípojná skriňa je umiestnená napríklad v suteréne alebo pivnici bytového domu; finálne prepojenie s individuálnymi bytovými priestormi je urobené alternatívnymi spôsobmi
 • FTTH – Fiber-to-the-home– vlákno dosahuje obvod obytného priestoru, napríklad v podobe prípojnej skrine na vonkajšej stene domu
 • FTTP – Fiber-to-the premises– tento termín býva použitý v rôznych kontextoch: ako širší termín, zahrňujúci FTTH a FTTB, alebo tiež pre situáciu, kedy sieť obsahuje obytné domy aj malé firmy
 • GPON – Gigabit passive optical network – gigabitová pasívna optická sieť, kedy optické vlákno končí u zákazníka. Ako koncový aktívny prvok je potrebné použiť špeciálny prevodník alebo router podporujúci daný štandard siete GPON. Jedná sa o jedno vláknovú infraštruktúru vychádzajúcu z vysielača a podporuje poskytovanie služby až pre 128 účastníkov v prípade linky o kapacite 2,4 Gbps na účastníka a 1,25 Gbps od účastníka s využitím WDM.
Metalické siete
5/
Metalické siete
Zaujali Vás naše služby ?

V prípade záujmu o bližšie informácie, možnostiach realizácie alebo cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Mobil: +421 907 979 226
Email: info@net4all.sk

Komplexná dodávka a inštalácia metalických dátových a telekomunikačných sietí. Tento druh sietí sa využíva najmä na inštalácie vo vnútorných priestoroch. Slúži ako spoľahlivé a dostupné riešenie pre vybudovanie malých a stredných sietí v koncovom bode pripojenia. Takúto metalickú sieť odporúčame pre obytné domy, rodinne domy, byty, kancelárie, obecné a mestské úrady, školy a vzdelávacie inštitúcie, vlastne všade tam kde inštalácia optickej siete neprinesie želaný pomer medzi cenou a výkonom.

Daná sieť sa dá riešiť v kvalitatívnych kategóriách 5e, 6e, 7 – 10/100 Mbps, 10/100/1000 Mbps, 1000 Mbps – 10 Gbps.

Chcete vedieť viac? Prečítajte si o všetkých naších
aktivitách na blogu.

3D obraz
Čítať celý článok
3D obraz
 • 21.03.2016
 • 0
Reproduktorová sústava je zariadenie na premenu elektrického signálu z audio zariadení na počuteľný zvuk. Reproduktorové sústavy sa používajú pre ozvučenie vo frekvenčnom pásme počuteľnom pre ľudské ucho
Priestorový zvuk
Čítať celý článok
Priestorový zvuk
 • 15.03.2016
 • 0
Zvuk je pozdĺžne mechanické vlnenie v látkovom prostredí schopné vyvolávať v uchu sluchový vnem. Frekvencia zvuku sa nachádza v rozpätí od 20 Hz – 20 kHz. Mimo týchto hraníc človek zvuk nevníma.
Zázraky vedy – Ide to na vodu !
Čítať celý článok
Zázraky vedy – Ide to na vodu !
 • 10.03.2016
 • 0
Nepredstaviteľný potenciál vodíkového generátora. Priama hrozba pre krajiny OPEC a fosílne palivá. Zelená energia na dosah. Reálne perpetu mobile ?